TAŃSZY PRĄD DLA FIRM

MAŁYCH I DUŻYCH PRZEDSIĘBIORSTW

Zostaw nam kontakt. Oddzwonimy  i przedstawimy korzystne rozwiązanie cenowe dla Twojego Biznesu.

ZOSTAW KONTAKT

ENERGIA ELEKTRYCZNA DLA FIRM MOŻLIWE ROZWIĄZANIA

Czy istnieje skuteczny i prosty sposób na to by zmniejszyć rachunki za energię elektryczną w firmie?

TAK! Przygotowaliśmy szereg rozwiązań, gwarantujących optymalny model zakupu energii. Zapewniamy transparentne, przewidywalne warunki pozwalające zabezpieczyć przyszłość mediów w Twojej firmie.

Czasem wystarczy zmiana sprzedawcy energii elektrycznej na takiego, który zaoferuje korzystne pakiety lub sprzedaż energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, by odczuć w firmowych rachunkach znaczącą różnicę.

Sprawdź naszą ofertę:

check icon Oferta SPOT
check icon Stała cena
check icon Zielona energia

OFERTA SPOT

Energia elektryczna dla firm - oferta SPOT - Eco dla Biznesu

Oferta zapewniająca możliwość zakupu energii poprzez uzyskanie cen rynkowych.  Umożliwia optymalizację kosztów zużywanej energii poprzez zawieranie transakcji krótkoterminowych, czyli tzw. transakcji „SPOT”.

check icon eliminuje ryzyko podjęcia decyzji zakupowej w nieodpowiednim momencie
check icon wyklucza konieczność monitorowania giełdy przez automatyczne wyliczanie ceny
check icon zapewnia możliwość przejścia na cenę stałą FIX

Transakcje „SPOT” pozwalają firmom reagować, gdy energia dla firm zmienia się na rynku i podejmować decyzje zakupowe na podstawie aktualnych danych. Prąd dla firm można kupić wtedy, gdy ceny są najniższe, a w efekcie tańsza energia dla firm wpłynie korzystnie na rentowność działalności.

Transakcje „SPOT” wiążą się jednak również z pewnym ryzykiem. Dlatego ważne jest świadome monitorowanie ofert na prąd dla przedsiębiorstw w celu podejmowania optymalnych decyzji zakupowych.

STAŁA CENA PRĄDU DLA FIRM

Energia elektryczna dla firm - Eco dla Biznesu

Gwarantowana stała cena to rozwiązanie idealne dla Klientów ceniących sobie stabilne i przewidywalne warunki współpracy. Zapewnia możliwość długoterminowego zaplanowania wydatków związanych z energią w firmie.

check icon zapewnia indywidualnie określone warunki cenowe
check icon brak wpływu zmieniające się rynku na warunki cenowe
check icon zapewnia stałe warunki cenowe nawet przez 5 lat!

DOBRA ENERGIA TO KWESTIA WYBORU

Jak zaopatrzyć się w tani prąd dla firm? Należy przede wszystkim zbadać rynek, porównać oferty i dokładnie sprawdzić ceny energii elektrycznej, opłaty stałe i ogólne warunki umowy. Aby mieć pewność, że wybierzesz najtańszy prąd dla firm, powierz to zadanie doświadczonej firmie, która zajmuje się doradztwem energetycznym. Od lat stawiamy na bezpieczeństwo energetyczne naszych Klientów, będąc wierni idei zielonej energii!

Chcąc sprawić, aby prąd dla firmy był niższym kosztem, warto też zwrócić uwagę, że energia dla biznesu wspierana jest często przez specjalne programy lub taryfy dla firm, które korzystają z energii odnawialnej. Można też dołączyć do programów wsparcia, które są dostępne w niektórych regionach Polski. Wystarczy sprawdzić, czy Twoja firma kwalifikuje się do lokalnych programów dotacyjnych, ulg podatkowych czy innych form wsparcia, aby uzyskać tańszy prąd dla małych firm.

Kolejnym sposobem na tańszy prąd dla przedsiębiorców jest także zidentyfikowanie obszarów, w których firma może poprawić swoją efektywność energetyczną (np. energooszczędne oświetlenie, izolacja termiczna, czy kontrola zużywania energii przez urządzenia). Świadomość w tych kwestiach pomoże podejmować lepsze decyzje dotyczące zmniejszenia kosztów.

Wydatki na prąd dla firm są jednym z największych kosztów, jakie przedsiębiorstwa muszą ponosić każdego miesiąca. Wielokrotnie stanowi on aż 30% budżetu operacyjnego, którym dysponuje podmiot.

Energię elektryczną wykorzystuje się do chłodzenia, oświetlenia, obsługi urządzeń RTV i wielu innych czynności. Zmniejszenie zużycia prądu dla firmy nie jest zatem rozwiązaniem efektywnym i możliwym do zaadaptowania w każdej jednostce. Aby zoptymalizować swoje wydatki, można jednak znaleźć tańszy prąd dla przedsiębiorców.

By cieszyć się dobrą energią, czasem wystarczy zmienić sprzedawcę.

ZMIANA SPRZEDAWCY PRĄDU DLA FIRM

Prąd dla firm, czy zmiana dostawcy jest prosta?

Podjęcie decyzji o znalezieniu dostawcy, który oferuje tani prąd dla firmy to pierwszy krok, po którym następuje długi proces zmiany dostawcy. Sprawa może wydawać się pozornie prosta do rozwiązania, ale realia gospodarcze temu zaprzeczają.

Rynek energetyczny rozwija się w zawrotnym tempie. Każdego miesiąca pojawiają się dziesiątki nowych propozycji dostaw na prąd dla przedsiębiorstw, a zapoznanie się z nimi wymaga poświęcenia czasu i uwagi. Weryfikując napływające oferty na tani prąd dla firm, warto wziąć także pod uwagę źródło pochodzenia energii elektrycznej.

Konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na politykę ekologiczną danej marki. Możliwość zaprezentowania swojego wizerunku przez pryzmat prądu dla firm pochodzącego z zielonych technologii może być dodatkową przewagą konkurencyjną.

Podejmując analizę dostępnych ofert na tani prąd dla firm, warto wziąć pod uwagę między innymi:

  • Renomę sprzedawcy energii elektrycznej – uzyskane certyfikaty, nagrody oraz pozycja na rynku z pewnością podnoszą wiarygodność danej firmy.
  • Bieżącą umowę – sprzedawcy dbają o to, aby klienci nie mogli z dnia na dzień zmienić dostawcy oferującego prąd dla małej firmy. Przed podpisaniem nowej umowy, warto zbadać termin obowiązywania obecnego rozwiązania oraz wyliczyć potencjalne kary umowne.
  • Potrzeby własne – w zależności od godzin funkcjonowania, branży czy używanych sprzętów, można dopasować odmienną taryfę. Już sama zmiana taryfy na prąd dla firmy może przynieść duże oszczędności dla jednostki.
  • Stabilność umowy – czy w ramach danej propozycji wpisano gwarancję stałej ceny na prąd dla przedsiębiorstw?
  • Obsługę klienta – czy jej jakość, a przede wszystkim czas reakcji na zgłoszenia dotyczące energii dla firmy są zadowalające i potwierdzone przez opinie innych klientów biznesowych?
  • Opłaty stałe – czy oprócz ceny za prąd dla przedsiębiorców naliczane są jakieś dodatkowe opłaty związane np. z dystrybucją, obsługą klienta, opłatą za liczniki itp.?
  • Dodatkowe korzyści – czy dostawcy energii oferują rabaty, programy lojalnościowe i tańszy prąd dla firm? Czy oprócz sprzedaży energii dla firm są dostępne programy efektywności energetycznej i wsparcie techniczne?

Dobra energia to kwestia wyboru
– zmień sprzedawcę z nami.

Droższy prąd dla firm. Z czego to wynika?

Cena energii elektrycznej nie jest taka sama dla każdego podmiotu. Inną kwotę uiszczać będą gospodarstwa domowe, a inną przedsiębiorcy. Zastanawiasz się, z czego wynikają te rozbieżności? Dlaczego firmowa energia jest droższa? W tym artykule postaramy się rozłożyć ten temat na czynniki pierwsze. Damy też Państwu radę co zrobić, aby zahamować wzrost cen energii dla biznesu.

Dlaczego prąd dla firm jest droższy – trzy główne powody

Podwyżki cen prądu dla firm to efekt odmiennej niż w przypadku gospodarstw domowych formuły ustalania ceny. Stawki w taryfach dedykowanych odbiorcy indywidualnemu podlegają kontroli i zatwierdzeniu przez Urząd Regulacji Energetyki. Dzięki temu charakteryzują się one względną stabilnością. Podmiot krajowy nie dopuszcza także do nadmiernych podwyżek, aby nie wprowadzać niepokojów społecznych. Droższa energia to efekt braku odgórnej kontroli. Każdy sprzedawca może ustawiać cenę indywidualnie. Tym samym są one zazwyczaj nieco zawyżone.

Podwyżki cen to także następstwo tak zwanej mocy umownej. Pojęcie to uściśla się każdorazowo w umowie za prąd. Jest to wyrażana w kilowatach maksymalna ilość energii, jaką dystrybutor zobowiązuje się udostępnić do punktu poboru w danej jednostce czasu. Wysokość mocy umownej przedsiębiorstw zależy od wolumenu, rodzaju, czasu pracy i parametrów elektronicznych urządzeń wykorzystywane są w firmie. Droższy prąd dla firm wynika zatem stąd, że potrzeby energetyczne klientów biznesowych są znacząco większe niż klientów indywidualnych. Niestety niezależnie jakie mamy obecnie faktyczne zużycie, za sam dostęp do ograniczenia ryzyka przeciążenia instalacji, jesteśmy zmuszeni uiszczać wyższe opłaty.

Wreszcie podwyżki cen prądu to rezultat wdrożenia tak zwanej opłaty mocowej. To stosunkowo nowe rozwiązanie, które wraz z początkiem 2021 roku obciążyło rachunki klientów biznesowych o dodatkowe kilka-kilkanaście procent. Dzięki zebranym w ten sposób środkom finansowane ma być tworzenie nowych elektrowni i modernizacja już istniejących. Nieproporcjonalny wzrost cen prądu dla firm to znowu efekt odmiennego potraktowania tego segmentu i gospodarstw domowych. Najbardziej dotkliwie nowe rozwiązania odczuli ci przedsiębiorcy, którzy swoją działalność prowadzą od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 22:00. Niestety już wiemy, że niebawem ujrzymy nowe podwyżki cen prądu dla firm, co wiąże się z podniesieniem części stawek opłaty mocowej.

Wzrost cen prądu dla firm – ważne jest także zużycie

Wysokie rachunki za energię to jednak także pochodna zużycia. W gospodarstwach domowych zazwyczaj działa jeden komputer, telewizor czy kilka lamp oświetleniowych. W zakładach pracy te proporcje są wyższe. Więcej urządzeń i ludzi do obsłużenia to rzecz jasna wyższe zużycie energii. To przekłada się w sposób bezpośredni na otrzymywane rachunki. Każdy wzrost cen energii dla biznesu silniej uderza zatem w przedsiębiorców. Tym bardziej powinni oni świadomie podejść do kwestii analizy zawartej umowy na dostarczanie energii.

Czy istnieje jakaś alternatywa?

Wzrost cen prądu dla przedsiębiorstw to oczywiście problem, który na ogół jest przerzucany na odbiorców końcowych danego produktu/usługi. Przyjmowanie takiej strategii może jednak skończyć się osłabieniem pozycji konkurencyjnej. Dlaczego? Ponieważ inne podmioty mogą mieć niższe koszty energii elektrycznej. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, że wzrost cen energii dla biznesu może przybierać różną wysokość. Jak wspomniano wcześniej, każdy sprzedawca dość swobodnie określa warunki zapisane w umowie. Co więcej brak dokładnej analizy podpisanej lata temu umowy, na ogół kończy się przepłacaniem. Coś, co było atrakcyjne dwa-trzy lata temu, dzisiaj nie jest już żadnym atutem. Najprostszą metodą na podwyżki jest zbadanie swoich potrzeb i takie dobranie nowej umowy, aby odpowiadała ona na zidentyfikowane wymagania. To jednak wymaga czasu, bowiem rynek jest bardzo chłonny i możemy się zetknąć z setkami ofert. Jeśli nie jesteśmy w stanie przeprowadzić wiarygodnej analizy samodzielnie, można zlecić jej wykonanie specjalistom. Eco dla Biznesu to zespół doświadczonych doradców, który dzięki swojej wiedzy potrafią obniżyć rachunki dla biznesu o nawet kilkanaście procent. Czy prąd dla firm jest droższy? Tak, ale z Eco dla biznesu nie jest to różnica aż tak odczuwalna!

A może fotowoltaika?

Inną możliwością jest założenie instalacji fotowoltaicznej. Wzrost cen energii dla biznesu praktycznie nie dotyka tych podmiotów, które na swoich zakładach mają założone moduły PV. Jednorazowa inwestycja pozwala na generowanie energii z darmowego źródła, jakim jest słońce. Ekologiczny prąd to także inne zalety: wzrost wartości nieruchomości, wzmocnienie polityki społecznej odpowiedzialności biznesu, dbanie o losy środowiska na świecie.

Energia elektryczna dla firm a rentowność biznesu

O rentowności biznesu decyduje wiele dużych i drobnych elementów, a z pozoru małe oszczędności mogą przełożyć się na znaczne zwiększenie zysków przedsiębiorstwa. Energia elektryczna dla firm to jeden z tych elementów, o których często się zapomina, a które mogą przynieść realne obniżenie kosztów.

W czasach, gdy ceny prądu rosną i z niepokojem spoglądamy w przyszłość, tania energia elektryczna dla firm wydaje się luksusem i niedoścignionym marzeniem. Tymczasem nie jest to wcale trudne i nieraz wystarczy jedynie zmiana sprzedawcy energii elektrycznej, by odczuć rzeczywistą różnicę.

Z kosztem energii elektrycznej jest podobnie jak z każdym innym towarem lub usługą – są dostawcy, u których jest drogo, są też tacy, u których sprzedaż energii elektrycznej odbywa się na preferencyjnych warunkach. To istotne zwłaszcza dla przedsiębiorstw z dużym zapotrzebowaniem na prąd, gdzie koszty te są wysokie.
Tańsza energia dla firm może przyczynić się do znacznych oszczędności i wzrostu opłacalności biznesu.

Tańszy prąd dla małej firmy – jak znaleźć optymalne rozwiązanie?

Zmiana oferty na prąd dla przedsiębiorstw to długotrwały proces, który wymaga przeprowadzenia fachowej analizy SWOT oraz posiadania doświadczenia na rynku energetycznym. Jeśli zależy Państwu na spokoju, stabilności i bezpieczeństwie, warto skorzystać z usług Eco dla Biznesu.

Przeprowadziliśmy dziesiątki optymalizacji energetycznych, dlatego doskonale wiemy, jak znaleźć tani prąd dla firm, dopasowany do indywidualnych potrzeb. Pomagamy w wyborze oferty na prąd dla małej firmy, jak i dla sektora przemysłowego, deweloperskiego oraz budowlanego.

Rozważając wybór dostawcy energii elektrycznej i podpisanie nowej umowy na prąd dla firm, warto wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe koszty i cenę za kilowatogodzinę, ale także czynniki pozacenowe. To one bardzo często wpływają na spokój w planowaniu budżetu oraz wzmacniają prestiż przedsiębiorstwa. Dbamy o to, aby prąd dla firm był nie tylko tani, ale także efektywny.

Prąd dla małych firm – każdy dzień bez optymalizacji, to potencjalne straty

Od kilku lat każdy przedsiębiorca może wybrać podmiot, od którego kupuje prąd dla firmy. To dobra informacja, bowiem ceny energii elektrycznej ciągle wzrastają. Zgodnie z zapisami dokumentu „Polityka energetyczna Polski do 2040 r.”, prognozuje się dalsze dynamiczne zwiększenie taryf na prąd dla małych firm.

Aby częściowo uniezależnić się do tego czarnego scenariusza i odciążyć nasz budżet operacyjny, warto już dzisiaj poszukać, jak kształtują się oferty na tańszy prąd dla małej firmy. Ceny przeznaczone dla klientów z tego sektora są dzisiaj korzystniejsze niż propozycje dla średnich i dużych odbiorców. Wiąże się to z jednej strony z ryzykiem zabezpieczenia dostaw, z drugiej także ze zmiennością na giełdzie.

Eco dla Biznesu proponuje kompleksową usługę zmiany oferty na prąd dla małych przedsiębiorstw, w skład której wchodzi nie tylko odszukanie optymalnego, zindywidualizowanego rozwiązania, ale także analiza zapisów umownych i wdrożenie ich w życiu gospodarczym.

SPRAWDŹ CENĘ

Zostaw nam kontakt. Oddzwonimy  i przedstawimy korzystne rozwiązanie cenowe dla Twojego Biznesu.


Copyright © 2023 – Eco dla Biznesu Sp. z o.o. – Tańszy prąd dla mały i dużych przedsiębiorstw