Zostaw nam kontakt. Oddzwonimy  i przedstawimy korzystne rozwiązanie cenowe dla Twojego Biznesu.

ZOSTAW KONTAKT

Czy prąd w Poznaniu może być tańszy?

W erze rosnących kosztów utrzymania biznesu, każdy sposób na zaoszczędzenie jest na wagę złota. Zamiast jednak ciąć etaty lub ograniczać inwestycje, lepszym pomysłem jest redukcja wydatków na prąd dla firm. Poznań, podobnie jak wiele innych miejsce w Polsce, oferuje różne możliwości optymalizacji w tym zakresie. Sprawdzamy, jak w prosty i szybki sposób zaoszczędzić tysiące złotych rocznie.

Jak płacić mniej za energię dla firmy w Poznaniu?

Patrząc na swoje rachunki za prąd dla firmy w Poznaniu, pewnie nie raz zastanawiałeś się, jak sprawić, aby były one niższe. Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta. Albo można zmniejszyć swoje zużycie, ale spróbować wpłynąć na ceny. Nasze wieloletnie doświadczenie z obsługi przedsiębiorstw w Polsce pokazuje, że obie strategie są dobre i możliwe do zastosowania praktycznie w każdym przypadku. Warto pochylić się nad nimi, bo stawka jest naprawdę duża. W gronie mniejszych biznesów mówimy tu o kilku tysiącach złotych, dla firm energochłonnych suma korzyści finansowych może przekroczyć nawet 100 tysięcy złotych rocznie!

Prąd dla przedsiębiorstw z Poznania może być tańszy!

Jak zmniejszyć zapotrzebowanie od dostawcy energii dla firm z Poznania? Możliwości jest wiele i są one uzależnione od struktury i organizacji wewnątrz jednostki. Do tych najpopularniejszych należą:

  • wymiana oświetlenia na energooszczędne,
  • efektywne wykorzystanie promieniowania słonecznego,
  • wyłączanie listew zasilających po skończonej pracy,
  • wdrożenie systemu zarządzania energii.

Tę listę można rozszerzać, a pomocą w doborze właściwych narzędzi jest zazwyczaj audyt energetyczny.

Już w trakcie prowadzonej optymalizacji zużycia warto rozważyć różne opcje na obniżenie cen prądu dla firm z Poznania. Pierwszym pomysłem jest zazwyczaj fotowoltaika, co wynika z jej dużej popularności w ostatnich latach w Polsce. To dobry trop. Montaż instalacji dopasowanej do naszych potrzeb redukuje obciążenia płacone dla dostawcy prądu dla firm z Poznania o kilkadziesiąt procent. W przypadku dodatkowego użycia magazynu energii i montażu turbiny wiatrowej, taki zakład może być właściwie samowystarczalny energetycznie. Co więcej, może ten fakt wykorzystać w polityce komunikacji z interesariuszami, dzięki czemu poprawia wizerunek jako podmiot odpowiedzialny społecznie.

Nie zawsze jednak OZE można wybudować. Problemem mogą się okazać koszty, albo ograniczenia techniczne. Jeśli nie dysponujemy potencjałem lub przestrzenią, na której można umieścić panele, warto rozważyć inne drogi ku zmniejszeniu rachunków za prąd dla firmy z Poznania. Ciekawą opcją jest nowa umowa ze sprzedawcą.

Jak znaleźć ofertę na tani prąd dla firmy?

Jeśli w ciągu ostatnich 3-4 lat nie zmieniałeś sprzedawcy energii elektrycznej dla firm z Poznania, z pewnością przepłacasz. Ile? Trudno powiedzieć. Czasami jest to kilka groszy na kilowatogodzinie, w innych przypadkach różnice mogą być jeszcze większe. Tracisz prawdopodobnie także na wysokich opłatach handlowych. Nie ma żadnego sensu nadal trwać w tej relacji. Możesz albo podjąć negocjacje z dotychczasowych dostawcą, albo poszukać nowego. Tu do Twoich usług jest doradca energetyczny od Eco dla Biznesu.

Taka osoba zna rynek od podszewki. Wie jak się na nim poruszać, pomoże zinterpretować zapisy obecnego kontraktu, przedstawi też różne modele zakupu prądu dla przedsiębiorców z Poznania. Żyjemy w XXI wieku. Dziś nie ma problemu, aby otrzymać ofertę dostosowanych do potrzeb. Trzeba tylko chcieć jej poszukać i wiedzieć, jak to robić.

Trzy strategie sprzedaży energii dla firm z Poznania

Ludzi biznesu można podzielić na wiele sposobów. Jeden z nich ocenia skłonność do podejmowania ryzyka. Osoby lubiące spokój, ład w szacunkach oraz gwarancję zrównoważenia budżetu, powinny szukać rozwiązań oferujących stabilizację cen prądu dla firmy z Poznania. Choć rynek w ostatnich latach zmienia się dynamicznie, są na rynku oferenci skłonni podpisać taką umowę na kilka lat. W zamian za określoną i stałą kwotę dostarczają energię, pochodzącą z elektrowni węglowych lub wykorzystujących OZE.

To właśnie ta druga opcja jest dzisiaj najpopularniejszym wyborem w sektorze MŚP. Dlaczego? Bo proponuje te same korzyści środowiskowe, co własna instalacja fotowoltaiczna. Uzyskujemy więc dostęp do ekologicznego prądu dla przedsiębiorstw z Poznania, który nie potęguje zmian klimatycznych, obniża ślad węglowy organizacji i produktu, a ponadto zwiększa zaufanie klientów do naszej marki. Nie musimy też obawiać się kolejnych podwyżek. Nasza pozycja konkurencyjna z każdym dniem umacnia się.

Właściciele gotowi do podejmowania nieco większego ryzyka, mogą zdecydować się na ceny skorelowane z sytuacją rynkową. Ten dynamiczny model ma jedną wielką zaletę – pozwala wykorzystywać nadarzające się okazje. A tych jest w ostatnim czasie coraz więcej. Rozwój energetyki odnawialnej w Polsce sprawia, że doświadczamy czasowych nadpodaży energii. To obniża ceny, a tym samym pozwala oszczędzać firmom. Jeśli zatem chcemy aktywnie obserwować rynek, oferta SPOT będzie idealnym rozwiązaniem.

W każdym wypadku zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami. Naszą misją jest poprawa sytuacji finansowej polskich firm i jak pokazują liczne przypadki, realizujemy ją ze stuprocentową skutecznością. Powierz nam swoją politykę energetyczną, a my sprawimy, że zaczniesz płacić coraz mniej za energię dla firmy z Poznania.

SPRAWDŹ CENĘ

Zostaw nam kontakt. Oddzwonimy  i przedstawimy korzystne rozwiązanie cenowe dla Twojego Biznesu.