Zostaw nam kontakt. Oddzwonimy  i przedstawimy korzystne rozwiązanie cenowe dla Twojego Biznesu.

ZOSTAW KONTAKT

Czy prąd w Katowicach może być tańszy?

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w Katowicach zarejestrowanych jest 55 580 podmiotów gospodarki narodowej. Jeśli Twoja działalność jest ujęta w tym zestawieniu, mamy złą i dobrą wiadomość. Niestety prąd dla firm w Katowicach jest obecnie bardzo drogi. Śmiało możemy powiedzieć, że jeden z najdroższych w Europie, przez co z pewnością mocno obciąża budżet. Dobra informacja jest jednak taka, że istnieją już sposoby na obniżenie swoich zobowiązań w tym zakresie. Sprawdź, jak możesz zmienić sprzedawcę energii elektrycznej dla firm w Katowicach.

Tani prąd dla firmy w Katowicach – nie tylko OZE!

W ostatnich latach w mediach przewijają się informacje, że aby czerpać tańszą energię dla firm z Katowic, należy zamontować własne źródło OZE. Jest to oczywiście prawdą. Fotowoltaika czy turbina wiatrowa generują prąd z niewyczerpanego i przede wszystkim darmowego źródła. Przy odpowiednio zaprojektowanej instalacji jesteśmy w stanie w ciągu kilku lat spłacić naszą inwestycję i rozpocząć wieloletni okres oszczędzania na rachunkach.

Montaż odnawialnych źródeł energii nie zawsze jest jednak możliwy. Utrudnieniem mogą być zacienienia od innych obiektów, brak miejsca do posadowienia paneli fotowoltaicznych czy problemy z płynnością finansową przedsiębiorstwa. Co w tej sytuacji możesz zrobić? Czy jest szansa na znalezienie dostawcy prądu dla firm w Katowicach, który oferuje lepsze warunki, niż obecnie podpisany kontrakt? Odpowiadamy – tak, jest taka szansa i warto z niej skorzystać już teraz.

Nowy dostawca prądu dla firm z Katowic

Sprzedaż energii dla firm z Katowic nie jest zmonopolizowana od 2007 roku. Według danych przygotowanych przez Urząd Regulacji Energetyki, od tego momentu w całej Polsce dostawcę prądu zmieniło prawie 250 tysięcy odbiorców instytucjonalnych. Wpływ na tę decyzję miały tak czynniki ekonomiczne, jak i łatwość przeprowadzenia procesu z doradcami energetycznymi.

Usługa świadczona przez pracowników Eco dla Biznesu pomaga zoptymalizować zużycie energii i obniżyć związane z tym koszty. Doradca przeprowadza kompleksową analizę bieżącego zapotrzebowania, identyfikuje też obszary, w których można wprowadzić oszczędności. Następnie proponuje konkretne rozwiązania i narzędzia, które pozwolą na osiągnięcie tych celów. Najważniejszym elementem jego pracy jest takie dobranie oferty na dostawy energii dla przedsiębiorstw z Katowic, która odpowiada na realne potrzeby organizacji. Bezpośrednimi korzyściami z powierzenia swojej gospodarki energetycznej Eco dla Biznesu jest:

  • Obniżenie rachunków za energię – oszczędności mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent rocznie.
  • Zmniejszenie emisji CO2 – redukcja zużycia prądu dla firmy z Katowic oznacza mniejszą emisję gazów cieplarnianych.
  • Poprawa wizerunku marki – świadomość społeczna w zakresie wpływu działalności gospodarczej na środowisko wzrosła w ostatnich latach. Obniżenie śladu węglowego może przyciągnąć nowych klientów oraz zwiększyć poziom lojalności obecnych.
  • Możliwość skutecznego planowania budżetu – na rynku energetycznym bardzo trudno o stabilność. Istnieje jednak możliwość wynegocjowania takich warunków sprzedaży prądu dla przedsiębiorstw z Katowic, które będą gwarantowały harmonię w budżecie.

Ceny energii dla firm z Katowic – oferta SPOT czy z gwarancją stałych cen?

Wybierając ofertę prądu dla firmy w Katowicach, należy wziąć pod uwagę dwa główne typy rozliczeń:

  • Model SPOT – cena energii elektrycznej jest ustalana na giełdzie w oparciu o popyt i podaż. Oznacza to, że może się ona wahać.
  • Model z gwarancją stałych cen – cena prądu dla firm z Katowic jest ustalana na określony czas. Będzie ona stała, niezależnie od wahań na giełdzie.

Dobór powinien uwzględniać indywidualne potrzeby i preferencje. W szczególności należy wziąć pod uwagę tolerancję na ryzyko, długość okresu obowiązywania kontraktu oraz plany na przyszłość. Może się bowiem okazać, że nowe inwestycje zwiększające zapotrzebowanie, powinny być zabezpieczone stabilnością w zakresie płaconych cen.

Doradcy Eco dla Biznesu są w stanie wyjaśnić szczegółowe różnice między oboma typami umów. Będą służyć pomocą także w przypadku chęci związania się z energetyką odnawialną. Prąd dla przedsiębiorców z Katowic może pochodzić z OZE, dzięki czemu nawet bez własnej instalacji zyskujemy w oczach różnych grup interesariuszy.

Tanio, ekologicznie, profesjonalnie – postaw na doradztwo energetyczne od Eco dla Biznesu i już teraz popraw swoją pozycję konkurencyjną.

SPRAWDŹ CENĘ

Zostaw nam kontakt. Oddzwonimy  i przedstawimy korzystne rozwiązanie cenowe dla Twojego Biznesu.