Prąd dla Rolników – zielona energia dla gospodarstw rolnych i przetwórstwa

Polskie gospodarstwa rolne stawiają na nowoczesność, robotyzację i automatyzację procesów. Wraz z postępem technologicznym rośnie zapotrzebowanie na energię elektryczną, co generuje znaczne koszty prądu dla rolników. Wzrost rachunków jest nieunikniony; na szczęście istnieje skuteczne rozwiązanie, które zapewnia finansową stabilizację – tania energia dla rolników.

Jak sprawić, aby prąd dla gospodarstw rolnych był tańszy?

Czy prąd dla produkcji rolnej i przetwórstwa musi być drogi? Nie! Doświadczenia z polskiego rynku pokazują, że istnieje kilka skutecznych strategii redukcji kosztów energii. Należą do nich:

 • wykorzystanie OZE – inwestycja w system fotowoltaiczny może być skutecznym sposobem na produkowanie własnej energii elektrycznej,
 • efektywne zarządzanie energią – stosowanie energooszczędnych urządzeń, kontrola zużycia prądu dla branży rolniczej i unikanie marnotrawienia energii, to skuteczne metody na redukcję zapotrzebowania,
 • izolacja i efektywność energetyczna – utrzymywanie ciepła w pomieszczeniach i montaż oświetlenia LED to kolejny pomysł na ograniczenie zużycia prądu i ciepła,
 • zielona energia dla rolnika – możliwa jest także negocjacja stawek lub zmiana dostawcy prądu.

Zielona energia dla rolników z fotowoltaiki

zielona energia fotowoltaika dla rolników

Fotowoltaika to do dzisiaj najlepsza alternatywa dla konwencjonalnych źródeł energii elektrycznej. Wybudowanie własnego źródła OZE pozwala ograniczyć do minimum rachunki za prąd dla gospodarstw rolnych, wspiera założenia strategii zrównoważonego rozwoju, poprawia także wizerunek marki wśród różnorodnych interesariuszy. Bycie EKO jest szczególnie ważne dla polskich rolników, którzy w ten właśnie sposób zyskują przewagę konkurencyjną na rynku.

Czytaj również: Agrofotowoltaika – farmy fotowoltaiczne a uprawa warzyw

Fotowoltaika z Eco dla Biznesu to:

 • krótkie terminy realizacji,
 • możliwość generowania zielonej energii w gospodarstwie rolnym z zestawów o różnej mocy, w tym przekraczających 100 kWp,
 • eliminacja śladu węglowego całego gospodarstwa i konkretnego produktu,
 • atrakcyjna stopa zwrotu z inwestycji wynosząca około 3 lata,
 • zwiększenie wartości gospodarstwa.

Naturalnie, tanio, wygodnie – zgłoś się po swoją ofertę fotowoltaiki od Eco dla Biznesu!

Efektywność energetyczna w gospodarstwach rolnych

W dobie wzrastających cen energii dla rolników warto przeprowadzić termomodernizację obiektów oraz wdrożyć innowacyjne rozwiązania w zakresie kontroli i zarządzania zużycia. Na co konkretnie zwrócić uwagę?

 • Energia dla branży drobiarskiej: ferm drobiu i kurników – tego typu obiekty wymagają intensywnego oświetlenia, aby zapewnić właściwe warunki hodowlane dla ptaków. Tradycyjne żarówki lub lampy o dużym zużyciu energii mogą stanowić znaczący udział w ogólnym zapotrzebowaniu na prąd. Należy także zwrócić uwagę na systemy wentylacji, ogrzewania oraz energochłonność urządzeń (np. systemów automatycznego karmienia i pojenia).
 • Energia dla ferm trzody chlewnej – podobnie jak w sytuacji kurników, także energia dla chlewni wymaga ścisłego nadzoru i zaprojektowania oświetlenia, ogrzewania oraz wentylacji. Duży udział w zużyciu prądu mogą generować także urządzenia do sprzątania, mycia i utrzymania higieny w oborach, systemy pojenia i karmienia oraz sprzęt do manipulacji obornika i gnojowicy.
 • Energia dla ferm bydła – w przypadku ferm bydła oprócz typowych źródeł zapotrzebowania na prąd (technika środowiskowa), istotną rolę odgrywają systemy do chłodzenia mleka oraz czyszczenia przestrzeni.
 • Prąd dla branży mleczarskiej – coraz liczniejsze przykłady dobrych praktyk wprowadzanych przez podmioty z branży mleczarskiej pokazują, że ograniczenie rachunków za prąd jest możliwe m.in. dzięki odpowiedniemu zarządzaniu maszynami do chłodzenia i oczyszczania mleka, urządzeniami do pasteryzacji, liniami pakującymi czy systemami do formowania, prasowania, solenia i chłodzenia serów.
 • Prąd dla stadnin i hodowli koni – w tego typu obiektach największe zużycie energii przypada na zapewnienie odpowiednich warunków termicznych, oświetlenie oraz karmienie. Bardzo ważne jest zatem docieplenie budynków, stosowanie energooszczędnych urządzeń oraz optymalizacja procesów produkcyjnych.

Innym pomysłem na racjonalizację sfery kosztowej jest tańszy prąd dla rolników.

Tańszy prąd dla rolników – to możliwe!

polski rolnik prąd energia

Świadomość ekologiczna i troska o przyszłość naszej planety wyznaczają trendy w zakresie wyborów konsumentów oraz kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Zielona energia nie jest już tylko elementem polityki ochrony środowiska, ale staje się także coraz bardziej opłacalna dla firm. Postęp w dziedzinie energii odnawialnej, zwłaszcza w przypadku paneli fotowoltaicznych i turbin wiatrowych, umożliwił produkowanie efektywniejszych i tańszych urządzeń generacyjnych. Równocześnie znacząco wzrosły koszty wydobycia i dostaw paliw kopalnych. To wszystko sprawia, że tańsza energia dla rolników pochodzi właśnie z OZE. Nie zawsze musi być jednak produkowana na miejscu. Na rynku można znaleźć oferty, które są oparte na źródłach odnawialnych. Takie kontrakty:

 • zapewniają stabilną cenowo energię elektryczną dla rolników,
 • pozwalają kształtować wizerunek marki jako podmiotu przyjaznego dla środowiska,
 • minimalizują dodatkowe opłaty za prąd (np. handlowe, opłatę mocową).

Twoje korzyści z zakupu taniej energii dla rolników od Eco dla Biznesu

Tańszy prąd dla rolnika oznacza oszczędności, które można przeznaczyć na rozwój gospodarstwa, zabezpieczenie prowadzenia biznesu czy potrzeby prywatne. Kwoty wnoszone sprzedawcom energii są bezpowrotnie tracone. Ograniczając ten składnik kosztowy, zyskujemy komfort psychiczny oraz podnosimy pozycję konkurencyjną.

Tańsza energia dla rolników od Eco dla Biznesu daje także inne korzyści. Jakie?

 • pozwala dopasować ofertę do swoich potrzeb,
 • przewiduje transparentność porozumienia,
 • gwarantuje stabilność dostaw na założonym pułapie cenowym,
 • zapewnia eksperckie wsparcie na każdym etapie zmiany umowy,
 • umożliwia skorzystanie z pomocy w okresie trwania nowego kontraktu,
 • stanowi realny fundament do budowania marki bazującej na ekologii i bioróżnorodności.

Sama decyzja o zmianie nie powinna być odkładana. Obniżek cen energii dla rolników u obecnego dostawcy nie ma się co spodziewać. Jednocześnie konkurencja nie śpi – coraz więcej gospodarstw inwestuje w OZE i zielony prąd. To właściwy moment, aby przejść na rozwiązania zrównoważone i akceptowane społecznie.

Eco dla Biznesu – drogiej energii dla rolników mówimy nie!

Dlaczego my?

Eco dla Biznesu od wielu lat realizuje misję transformacji energetycznej gospodarstw rolnych. Naszym celem jest pomoc w równoważeniu budżetów, przy jednoczesnej trosce o jakość środowiska i zasobów naturalnych planety.

Wierzymy w korzyści, jakie przynosi zielona energia. Oferta dla gospodarstw rolnych obejmuje zarówno montaż instalacji fotowoltaicznych, jak i zmianę umowy z dostawcą prądu. Dostarczamy kompleksowe i w pełni profesjonalne rozwiązania, które pozwalają działać w sposób ekologiczny, energooszczędny oraz zrównoważony. Sprawdź prąd dla firm.

Nasze doradztwo energetyczne nie ogranicza się wyłącznie do wskazania polecanej taryfy. Na podstawie danych historycznych oraz wiedzy o najnowszych trendach, przeprowadzamy analizę SWOT. Patrzymy na uprawę, hodowlę i przetwórstwo rolne w sposób całościowy. Badamy wszystkie procesy, które mają wpływ na ostateczne zużycie prądu. Na tej podstawie wskazujemy mocne i słabe strony oraz szanse i zagrożenia. Nasze rekomendacje przyjmują postać konkretnych zaleceń, które warto wykorzystać w dalszej działalności gospodarczej.

Wieloletnie doświadczenie podpowiada, że ograniczenie kosztów energii elektrycznej dla rolników jest możliwie prawie w każdym wypadku. Nie zawsze wymaga też podejmowania inwestycji. Zbadanie aktualnego porozumienia z dostawcą prądu i zmiana go na inną umowę może przynieść oszczędności rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych rocznie! A dodatkowo zyskujemy prąd dla gospodarstw rolnych pochodzący wprost ze źródeł odnawialnych.

Nie przepłacaj. Sprawdź, jak obniżamy ceny zakupu energii i gazu – Eco dla Biznesu!