Dlaczego warto skorzystać z pomocy doradztwa energetycznego?

Racjonalizacja kosztów firmy jest kluczowym elementem budowania marki. Drożejąca energia elektryczna jest wyzwaniem, z którym musi zmierzyć się każdy przedsiębiorca nieposiadający w swoich zasobach odnawialnych źródeł energii. Jak sobie z nim poradzić? Sposobów jest całkiem sporo, ale dla ich prawidłowego zastosowania niezbędna jest wiedza i doświadczenie. Tę posiada profesjonalny doradca energetyczny. Z tego artykułu dowiedzą się Państwo, na jaką pomoc dla firm możecie liczyć w kontaktach z tego typu specjalistami.

Kim jest doradca?

Doradca energetyczny to w Polsce nadal zawód niszowy. Dopiero uwolnienie rynku energii oraz wzrastająca liczba sprzętów elektronicznych wykorzystywanych w codziennych działaniach zawodowych wytworzyły u użytkowników konieczność wsparcia w optymalizacji gospodarki energetycznej firmy. Specjalista pomaga w ustaleniu odpowiedzi na najprostsze pytanie – jak oszczędzać na energii. Jego praca skupia się na kilku filarach. Pomoc dla firm rozpoczyna się od przeprowadzenia audytu sytuacji bieżącej. Na podstawie badań i analiz opracowuje wnioski i propozycje działań naprawczych. Firma doradzająca to nie tylko weryfikacja umów i szans na pozyskanie wsparcia w przejściu na zieloną energię, ale także szereg propozycji praktyk, które w łatwy sposób pomogą ograniczyć straty.

Pomoc dla firm – korzyści ze współpracy z firmą doradzającą

Konsultacje dla firm to szansa na wygenerowanie sporych oszczędności. Jakich? To zależy od indywidualnych warunków. Czasami wystarczy zaproponowanie niewielkich zmian jak odsłonienie grzejników czy zmiana taryfy, by uchronić kilkanaście procent budżetu przed przekazaniem go do innych podmiotów. Firma doradzająca to także możliwość wygenerowania dodatkowego czasu. Zajmowanie się porównaniem nowych ofert na dostawy prądu, zaznajomienie się ze wszystkimi umowami i parametrami, dość mocno ogranicza dostępne zasoby. Zamiast samemu plątać się w nie do końca zrozumiałe zapisy i rozwiązania, lepiej to zadanie powierzyć ekspertom. Doradca z Eco dla Biznesu zna aktualne promocje, potrafi dobrać warunki umowne tak, aby pasowały one idealnie pod profil energetyczny nabywcy. Konsultacje dla przedsiębiorców to wreszcie także możliwość budowania społecznej odpowiedzialności dla biznesu. Korzystanie z tradycyjnego prądu produkowanego przez zakłady energetyczne coraz częściej rozpatrywane jest jako wspieranie zmian klimatycznych. Wzrastająca świadomość konsumentów pozwala poprawiać lojalność względem tych marek, które wykorzystują zieloną energię. Pomoc dla firm to więc zaproponowanie takich rozwiązań, które pomogą obniżyć ślad węglowy organizacji.

Jak oszczędzać na energii – a co z bezpieczeństwem energetycznym?

Doradztwo energetyczne dla firm oferowane przez Eco dla Biznesu nie pomija w swoich analizach bezpieczeństwa energetycznego. To pojęcie szczególnie ważne dla dużych przedsiębiorców przemysłowych. Każdy zastój w produkcji spowodowany brakiem zasilania niesie za sobą olbrzymie koszty. Żeby ich uniknąć, warto podjąć odpowiednie kroki, na przykład poprzez instalację zapasowych źródeł energii. Mogą nimi być chociażby magazyny energii, na które już niedługo będzie można pozyskać atrakcyjne dofinansowania. Dzięki nim całkowicie uniezależnimy działalność naszej firmy od chwilowych problemów zakładu energetycznego.

Konsultacje dla firm z Eco dla Biznesu

Jeśli zastanawiają się Państwo, jak oszczędzać na energii, zapraszamy na konsultacje dla przedsiębiorców organizowane przez Eco dla Biznesu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i przeprowadzeniu setek realizacji możemy zaproponować rozwiązania skrojone pod Państwa potrzeby. Posiadamy nowoczesne aparatury pomiarowe oraz rejestracyjne, dzięki którym szybko diagnozujemy istniejące niedobory. Współpraca z doradcą energetyczną to gwarancja na:

  • Racjonalizację kosztów w perspektywie krótko i długookresowej.
  • Optymalne zarządzanie energią, poprzez wdrożenie dobrych praktyk wśród pracowników przedsiębiorstwa.
  • Korzyści ekologiczne i marketingowe dzięki zmniejszeniu śladu węglowego organizacji.
  • Większe bezpieczeństwo energetyczne.