Jak zmniejszyć ceny prądu i gazu w branży poligraficznej i drukarniach?

Mimo, że koszt zakupu gazu i prądu dla branży poligraficznej i drukarni stanowi istotny element rachunku firmy, nadal do tej kwestii przykłada się za mało uwagi. Czas to zmienić i zacząć świadomie zużywać energię!

Dlaczego warto optymalizować zużycie energii elektrycznej dla branży poligraficznej i drukarni?

Najważniejszą korzyścią związaną z analizą kwestii zużycia prądu dla branży poligraficznej i drukarni są potencjalne oszczędności. Redukcja kosztów wpływa na bilans ekonomiczny firmy, co zwiększa jej konkurencyjność na rynku. Do innych zalet tego rozwiązania należą:

 • poprawa wizerunku marki – dzięki racjonalizacji zużycia energii i potencjalnemu przejściu na zielone technologie przyjazne dla środowiska, klienci będą patrzeć na firmę przychylniejszym okiem,
 • gwarancja stałej ceny – jeśli zależy nam na stabilności i pewności budżetu w perspektywie kilku lat, możemy zdecydować się na ofertę na energię dla branży poligraficznej i drukarni zawierającej taki element,
 • elastyczność, rozumiana jako możliwość prowadzenia dynamicznych zakupów – gdy zamiast klarowności zależy nam na uzyskaniu szansy na tańsze zakupy, warto rozważyć umowę z opcją przeprowadzania transakcji po cenach rynkowych,
 • dopasowanie zużycia i ceny prądu dla branży poligraficznej i drukarni do rzeczywistych potrzeb.

Energia elektryczna dla branży poligraficznej i drukarni a kwestia zużycia

Nie jest tajemnicą, że najtańsza energia elektryczna dla branży poligraficznej i drukarni to ta zaoszczędzona. Firmy świadczące swoje usługi w tym segmencie gospodarki muszą liczyć się z dużym zapotrzebowaniem, jakie przypada na maszyny drukarskie. Ostateczny pobór zależy w tym wypadku od typu sprzętu, jego wielkości, sprawności i parametrów energetycznych. Obok urządzeń, wpływ na rachunki otrzymane od sprzedawcy energii ma także:

 • oświetlenie,
 • ogrzewanie (jeśli jest elektryczne lub gazowe),
 • systemy wentylacji i klimatyzacji,
 • izolacyjność budynku,
 • sprzęt biurowy.
jak obniżyć cenę gazu w branży poligraficznej

Gdy już wiemy, co zużywa najwięcej energii w branży poligraficznej i drukarni, warto dokonać optymalizacji zapotrzebowania. Przede wszystkim należy wymienić stare i energochłonne sprzęty na nowoczesne, spełniające restrykcyjne normy w zakresie poboru prądu. Dobrym pomysłem jest także przeprowadzenie termomodernizacji obiektu oraz opracowanie procedur, które pomogą w racjonalnym użytkowaniu przestrzeni (np. wykorzystanie światła dziennego, wyłączanie urządzeń po ich użyciu). Oszczędzanie energii w branży poligraficznej i drukarni może także pochodzić z bezpośredniego działania dedykowanego systemu monitowania i zarządzania zasobami.

Tania energia elektryczna dla branży poligraficznej i drukarni pochodząca z OZE

Prąd dla branży poligraficznej i drukarni może pochodzić z własnego źródła OZE. Do montażu fotowoltaiki wystarczy odrobina wolnej przestrzeni na dachu czy gruncie, dobra ekipa instalatorska oraz zdolność kredytowa, dzięki której uzyskamy finansowanie. Taka inwestycja zwraca się w ciągu raptem kilku lat, a potencjalne oszczędności będą generowane do 2050 roku, albo nawet dłużej. Warto także rozważyć zakup magazynu energii. Wdrożenie tego urządzenia do pracy systemu sprawi, że suma naszych korzyści jeszcze bardziej się powiększy. Instalacja OZE to obecnie najlepszy pomysł na tani prąd dla firm.

Energia elektryczna dla branży poligraficznej i drukarni z nową umową

Wiedząc, jak oszczędzać prąd w branży poligraficznej i drukarni, warto rozważyć obniżenie cen zakupu. Nasze aktualne porozumienie ze sprzedawcą nie zawsze zawiera najlepszą propozycję dostępną na rynku. Różnice mogą być znaczące – tak w kwestii stawki taryfy, jak i opłat dodatkowych. Należy pamiętać, że cennik powinien być dostosowany do naszego profilu zużycia. Pod uwagę należy wziąć między innymi godziny pracy, czas rozruchu maszyn, alternatywne sposoby ogrzewania i wiele więcej. Jeśli nie jesteśmy w stanie sami dopasować propozycji do naszych potrzeb, należy postawić na doradztwo energetyczne dla firm. Pracownicy Eco dla Biznesu zajmą się kompleksowo usługą doboru optymalnego rozwiązania, a także innymi formalnościami związanymi z gospodarką energetyczną firmy. 

Prąd dla branży poligraficznej i drukarni z Eco dla Biznesu to gwarancja oszczędności.

Sprawdź ofertę!

Jak obniżyć koszty gazu w branży poligraficznej i drukarni?

ile kosztuje gaz dla branży poligraficznej i drukarni? To zależy, jakie warunki wpisane są w umowie z dostawcą. Firmy, które nie negocjowały stawek od wielu lat, mogą przepłacać. Z kolei podmioty, które świadomie podchodzą do analizy rynku, ogrzewają swoją powierzchnię taniej. Zwracając się z prośbą o pomoc do Eco dla Biznesu, otrzymasz:

 • ofertę na gaz dla firm z branży poligraficznej i drukarki dopasowaną do potrzeb,
 • transparentność porozumienia,
 • eksperckie wsparcie na każdym kroku zmiany umowy,
 • gwarancję stabilności dostaw.

Efektywny ekonomicznie gaz i energię elektryczną dla branży poligraficznej i drukarni znajdziesz w ofercie Eco dla Biznesu.