Jak zmniejszyć ceny prądu i gazu w warsztatach i salonach samochodowych?

Zmienność cen energii elektrycznej i gazu na stałe wpisała się w krajobraz polskiej gospodarki. Przedsiębiorstwa z wielu branż szukają sposobów na zminimalizowanie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Jednym z sektorów, który jest najsilniej eksponowany na negatywne skutki trwającej transformacji krajowego rynku energetycznego, jest motoryzacja. W tym artykule omówimy czynniki wpływające na zużycie energii dla warsztatów i salonów samochodowych, przedstawimy skuteczne metody obniżenia wydatków, a także przeanalizujemy korzyści płynące z zakupu taniej energii.

Czynniki wpływające na zużycie prądu i gazu dla warsztatów i salonów samochodowych

Żeby dowiedzieć się, jak oszczędzać prąd w warsztatach i salonach samochodowych oraz jak obniżyć koszty gazu, w pierwszej kolejności należy przyjrzeć się charakterystyce zapotrzebowania. Zazwyczaj największe zużycie przypada na:

  • Sprzęt i maszyny starsze, mniej wydajne urządzenia mogą zużywać więcej energii niż nowoczesne, przyjazne dla środowiska odpowiedniki. Inwestycja w nowoczesny park narzędziowy może przyczynić się do znacznej redukcji kosztów energii elektrycznej dla warsztatów i salonów samochodowych.
  • Oświetlenie to kluczowy element w branży motoryzacyjnej. Stosowanie tradycyjnych żarówek jest energetycznie nieefektywne. Zaleca się wymianę technologii na przykład na diody LED oraz wdrożenie systemu czujników ruchu. Sprawi to, że prąd dla warsztatów i salonów samochodowych będzie mniej obciążający dla budżetu.
  • Izolacja i wentylacja – wiele firm dokonujących napraw i serwisów samochodów ma swoje siedziby w budynkach cechujących się niskim poziomem izolacyjności i nieskuteczną wentylacją. Utrzymanie odpowiednich warunków termicznych wewnątrz budynku powinno być dla nich jednym z priorytetów inwestycyjnych.
  • Ogrzewanie – hale napraw to specyficzne miejsca, gdzie ciepło powinno pojawiać się szybko, bezpiecznie oraz wydajnie. Kotły na ekogroszek i pellet, nagrzewnice olejowe, klimatyzatory – polska rzeczywistość napisała wiele scenariuszy dla źródeł ogrzewania. Często spotykanym jest także zasilanie gazem dla warsztatów i salonów samochodowych.
zmniejszenie ceny energii w warsztatach samochodowych

Gdy wiemy już, co zużywa najwięcej energii w warsztatach i salonach samochodowych, warto odpowiednio zaprojektować kolejne kroki w celu redukcji zużycia. Pomocne okażą się także działania miękkie nakierowane na zachęcenie użytkowników infrastruktury do racjonalnego używania oświetlenia czy sprzętów elektronicznych. Warto pamiętać, że zmniejszenie zapotrzebowania jest możliwe praktycznie w każdym wypadku. 

Jak obniżyć rachunki za gaz oraz energię dla warsztatów i salonów samochodowych?

Oszczędzanie energii w warsztatach i salonach samochodowych to pierwszy, ale nie ostatni pomysł na obniżenie rachunków. Do innych skutecznych strategii należą:

  • negocjacje z dostawcą energii i gazu lub zmiana umowy,
  • wykorzystanie energii odnawialnej.

Jak obniżyć koszty gazu w warsztatach i salonach samochodowych?

Aktualne warunki umowy na gaz dla firm z branży warsztatów i salonów samochodowych mogą zawierać zawyżone ceny. Warto zweryfikować porozumienie i sprawdzić, czy dostępne są lepsze oferty lub możliwość uzyskania rabatów. Doświadczenie pokazuje, że dobre rozeznanie rynku pozwala znaleźć dostawcę, który zaproponuje niższe kwoty oraz gwarancję stabilności przez kilka lat.

Tania energia elektryczna dla warsztatów i salonów samochodowych

Podobnie wygląda sytuacja z cenami prądu dla warsztatów i salonów samochodowych. Rynek energii został uwolniony wiele lat temu i dzisiaj można dostosować ofertę do własnego profilu zużycia. W ten sposób możemy płacić mniej za każdą wykorzystaną kilowatogodzinę, redukować wartość opłaty handlowej i mocowej, a także zapewnić sobie gwarancję pochodzenia zielonej energii.

Energia dla warsztatów i salonów samochodowych – instalacje OZE

Rozważenie instalacji systemów do pozyskiwania energii odnawialnej, takich jak panele słoneczne czy turbiny wiatrowe, może zmniejszyć zależność od tradycyjnych dostawców i obniżyć rachunki za energię elektryczną dla warsztatów i salonów samochodowych. Z uwagi na charakter branży, montaż można wykonać zarówno na dachu obiektu, jak i gruncie położonym nieopodal rozdzielnicy głównej. Stopa zwrotu z takiej inwestycji wynosi raptem kilka lat, a elastyczne formy finansowania (kredyty, pożyczki) sprawiają, że zielony prąd dla firm jest dzisiaj dostępny dla większości podmiotów.

Szukasz oferty na tani gaz oraz prąd dla warsztatów i salonów samochodowych? Sprawdź Eco dla Biznesu!

Profesjonalne doradztwo energetyczne dla firm realizowane przez Eco dla Biznesu pozwala zoptymalizować zakupy energii elektrycznej dla warsztatów i salonów samochodowych. Jako uczestnik polskiego rynku od lat współpracujący z firmami z branży motoryzacyjnej, wiemy gdzie leżą największe problemy oraz jakie środki zastosować, aby zwiększyć pozycję konkurencyjną klienta. Nasza pomoc nie ogranicza się wyłącznie do wskazania polecanej taryfy. Badając dotychczasowe zużycie oraz mając na względzie posiadane zasoby, jesteśmy w stanie zaproponować szereg rozwiązań. Jedne cechować się będą większą elastycznością i dynamiką, inne opierają się na gwarancji stałych i niskich cen. Jeśli wiesz, ile kosztuje gaz dla warsztatów i salonów samochodowych w okolicy, możesz być pewien, że nasza propozycja zaskoczy swoimi parametrami!

Sprawdź już teraz, ile możesz z nami zaoszczędzić!