Now Loading

Oferta SPOT –
rynek dnia następnego

Strona główna » Energia elektryczna – Rynek Dnia Następnego – SPOT

Oferta SPOT czyli Rynek Dnia Następnego

Na czym polega oferta?

Oferta umożliwi Twojej firmie zakup energii elektrycznej po zmiennych cenach nawet do końca 2027 roku. Wiele aspektów ma wpływ na wahanie cen energii w ciągu dobry m. in. wielkość produkcji energii czy jej zapotrzebowanie na rynku. Ma to swoje odzwierciedlenie na Towarowej Giełdzie Energii (TGE), gdzie ceny zakupu energii zmieniają się w każdej godzinie.

Dzięki naszej współpracy zyskujesz dostęp do zakupu energii i rozliczenia swojego zużycia po cenie danej godziny w miesiącu, notowanej na TGE.

Dla kogo jest oferta?

Produkt jest atrakcyjny dla Klientów, których zużycie energii jest stabilne (możliwe do przewidzenia), a w szczególności poza godzinami szczytowymi. Skorzystają z niego również ci, którzy oczekują spadku cen i przewidują lepszy moment zakupowy.

Dzięki ofercie indeksowej (oferta Rynku Dnia Następnego) zyskujesz bezpośredni dostęp do rynku energii z rozliczeniem zużycia po cenie zmiennej. Kiedy cena osiągnie odpowiedni dla Ciebie poziom, możesz ją zagwarantować na pozostały okres kontraktu.

Co zyskujesz?

Wykorzystujesz okazję

Gdy ceny na rynku energii spadną, otrzymujesz rozliczenie po niższej cenie.

Niższe koszty struktury produktu

Produkt jest tańszy z uwagi na brak ryzyka związanego z kosztem profilu energetycznego.

Eliminujesz ryzyko

Zdejmujesz z siebie ryzyko podjęcia decyzji zakupowej w nieodpowiednim momencie.

Co się dzieje gdy…

…ceny na giełdzie spadają?

Twoja stawka za energię maleje! Korzystasz z niższych cen.

…ceny na giełdzie są stabilne?

Twoja stawka za energię będzie nawet 15% niższa w przypadku oferty stałej ceny – wynika to ze struktury produktu.

…ceny na giełdzie rosną?

Gdy Twoje stawki za prąd będą rosły, możesz podjąć decyzję o zmianie kontraktu na rozliczenie po stałej cenie. Umożliwimy Ci taką zmianę bez żadnych dodatkowych opłat.

Czy wiesz, co to jest Rynek Dnia Następnego?

Rynek Dnia Następnego (RDN) został uruchomiony ostatniego dnia czerwca 2000 roku. Jest to właściwe miejsca dla handlu energią elektryczną w Polsce. Z jego usług korzystają przedsiębiorcy, którzy chcą świadomie kształtować swoją strategię energetyczną. Rynek Dnia Następnego otwiera przed klientami szereg możliwości, wśród których wyróżnić możemy oferty progresywne, pozwalające na zaoszczędzenie dużych zasobów przy wyższym poziomie ryzyka, oraz oferty bezpieczne, gwarantujące optymalizację portfela zakupowego bez dodatkowej niepewności. Wszelkie zmiany ukazywane są w postaci 6 indeksów cenowych odnoszących się do dnia oraz pory dnia dostawy.

Rynek Dnia Następnego (RDN) w swojej konstrukcji proponuje kontrakty godzinowe i blokowe. Zasadą uczestnictwa jest w tym wypadku zakup energii na następny dzień, przy czym cena jest notowana dla każdej z godzin danej doby.

Czym jest oferta Giełdowa (SPOT)?

Oferta giełdowa, inaczej określana jako SPOT, to specyficzny rodzaj oferty zakupu energii elektrycznej, której zakup oparty jest na mechanizmie rynkowym. W tym modelu produkt jest wyjątkowo elastyczny i daje szansę na podejmowanie decyzji dotyczących zakupu prądu w określonym czasie i wolumenie. Oferta giełdowa jest stworzona dla klientów ceniących sobie nowoczesne podejście do biznesu i posiadających możliwe do przewidzenia zużycie energii w szczególności poza godzinami szczytu. Cena zakupu w ofercie giełdowej oparta jest o notowania Rynku Dnia Następnego Towarowej Giełdy Energii (TGE). Ważnym atutem tego rozwiązania jest także możliwość na zagwarantowanie sobie stałej ceny na pozostały okres kontraktu, gdy tylko osiągnie ona optymalny dla nas poziom. Oferta giełdowa (SPOT) dostarcza szeregu korzyści, do których należą m.in. eliminacja ryzyka związanego z podjęciem decyzji zakupowej w nieodpowiednim momencie, auto-dopasowanie do spadku cen, niższe koszty produkt związane z niskim kosztem ryzyka związanego z profilem.

Oferta giełdowa występuje w postaci wielu algorytmów, dlatego niezwykle ważne jest dopasowanie jej do potrzeb własnej organizacji.

Dzięki ofercie indeksowej (oferta Rynku Dnia Następnego) zyskujesz bezpośredni dostęp do rynku energii z rozliczeniem zużycia po cenie zmiennej. Kiedy cena osiągnie odpowiedni dla Ciebie poziom, możesz ją zagwarantować na pozostały okres kontraktu.

+48 519 333 666